Blog & Vlog

Większość moich czytelników planuje zbudować dom szkieletowy, niektórzy się wahają nad technologią inni na tym, czy zbudować samemu lub zatrudnić firmę. Dlatego powstał ten Blog i kanał na You Tube. 
Pokazuję wam różne rozwiązania, techniki budowy jak budować krok po kroku w technologii szkieletowej.

Głównym moim celem jest pokazanie jak budować domy szkieletowe, trwałe, energooszczędne, bezpieczne i zbudowane zgodnie ze sztuką. Po doświadczeniach na Polskim rynku, obserwując, jak wiele firm buduje domy najniższej jakości, często nie zgodnie z zasadami, wprowadzając ludzi w błąd pod szyldem wieloletniego doświadczenia i niskiej ceny. Takie praktyki nierzetelnych firm szkodzą całej branży budownictwa drewnianego!
Postanowiłem to zmienić i pokazać lepszą stronę budownictwa szkieletowego. Muszę oczywiście zaznaczyć, że pokazuje Skandynawski punkt widzenia, który uważam za najbardziej innowacyjny i rozwinięty, opierający się na wielu badaniach technologii i fizyki budowli.

Norwedzy wydają miliony koron, by badać dostępne materiały i ich odpowiednie zastosowanie. Wszystko to przekłada się na jakość i trwałość, poparte jest także przepisami prawa, odpowiednią edukacją i ciągłymi szkoleniami. 
Duży wpływ na regulacje mają także firmy ubezpieczeniowe, które dźwigają poprzeczkę, sprawdzając dokładnie ubezpieczone domy czy zostały zbudowane z zachowaniem wszystkich zasad, jeżeli coś jest wykonane, niezgodnie możemy zapomnieć o odszkodowaniu.

https://mocdrewna.pl/p/projekt-dom35.html
kliknij w zdjęcie

Moje opinie i porady opieram o wieloletnie doświadczeniu w Polsce i Norwegii, miałem także okazje obserwować budownictwo szkieletowe we Francji i Niemczech.

A co jeżeli chcemy zbudować dom samemu ?

Nie będę was do tego namawiać, może się okazać, że was to przerośnie i znienawidzicie drewno. Budowa domu murowanego czy też drewnianego z firmą lub bez to duże wyzwanie i stres. Powinniście się na to przygotować i podchodzić do budowy z dużą wyrozumiałością. Ja rozpoczynając każdą kolejną budowę, cieszę się często bardziej niż inwestor, to pewnie, dlatego że mam okazje pracować na projektach niesamowitych domów, a Norwedzy są powściągliwi w pokazywaniu emocji.

Podsumowując to pytanie najlepiej zatrudnić fachowca, firmę, która się w tym specjalizuje.
Jeżeli jednak zdecydujecie się budować dom własnymi rękoma, musicie wiedzieć, czego wymaga od was taka decyzja. Potrzebna będzie duża wiedza, umiejętności manualne, precyzja i narzędzia.

Budynek należy dobrze zaprojektować, dobrać odpowiednie materiały i to wszystko razem złożyć, zbić i wypoziomować! Chcemy, by dzisiejsze domy były energooszczędne i szczelne więc dokładność jest bardzo istotna.

Dla tych wszystkich, których jeszcze nie przestraszyłem i postanowili, że jednak wezmą los w swoje ręce, powstał ten blog Moc Drewna, kanał na You Tube oraz grupa na Facebook skupiająca wszystkich zainteresowanych budownictwem szkieletowym.

Czytajcie, oglądajcie, słuchajcie!

By, otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania, musicie uzbroić się w cierpliwość, blog i kanał powstały nie dawno, ale ilość tematów ciągle rośnie.

Charakterystyka

Blog — Moc Drewna

Poruszam na blogu różne kwestie, najczęściej na podstawie waszych komentarzy, e-maili, pytań na forach budowlanych. Znajdziecie tu odpowiedzi na swoje pytania, wystarczy wpisać w wyszukiwarce blogowej. Baza tematów ciągle się powiększa, opisuję materiały, techniki budowy, pokazuje prawidłowe rozwiązania i doradzam także indywidualnie.


ABS Akademia Budownictwa Szkieletowego na You Tube

https://www.youtube.com/channel/UCZag1wCUtpjYw67x15g7Pyw/featured?view_as=subscriber

Tę formę przekazu wybrałem, by dokładniej pokazać wam, jak budować, nie wszystko jestem w stanie opisać, by było zrozumiałe, niektóre rzeczy lepiej pokazać. Po prostu pokazuje wam krok po kroku jak postawić szkielet lub go zaprojektować. Pomoże wam to budować własnymi siłami, wystarczy zastosować się go instrukcji. Natomiast dla tych, którzy korzystają z usług fachowców macie ściągę, by porównać prawidłowość wykonanych prac.

Grupa na FB MOC DREWNA- Nowoczesne Budownictwo Szkieletowe

https://www.facebook.com/groups/763182307379338/

Możecie tam znaleźć dużo inspiracji, koncepcje projektów, ciekawe rozwiązania, pokazuje nowości z placu budowy oraz objaśniam i doradzam.
Grupa zrzesza ludzi budujących domy, chcących budować, mażących o budowie. Możecie dzielić się wiedzą i doświadczeniem, mamy w grupie elektryków, hydraulików, konstruktorów, architektów, którzy mają doświadczenie w budownictwie drewnianym.

Plany na przyszłość?
W tym roku powinny ruszyć pierwsze warsztaty i kursy związane z budową domu szkieletowego. Osoby chcące poznać zawód cieśli, stolarza będą mogły zobaczyć w praktyce prace z drewnem i nauczyć się podstaw. Zdobytą wiedzę można wykorzystać w budowie własnego domu lub z zamiarem znalezienia pracy nawet za granicą.

Ponieważ dostaje wiele pytań, a odpowiedzi na nie wymagają dużo mojego czasu, nie mogę każdemu odpisywać. Staram się odpowiadać na komentarze, o ile nie wymagają złożonych odpowiedzi. Osoby potrzebujące kompleksowej pomocy, doradztwa, projektów mogą poprosić o taką usługę, pisząc do mnie pod adres 1mocdrewna@gmail.com, na podstawie projektu wyceniam swoją pracę!

Co oferuję?
– Harmonogram prac budowy domu szkieletowego — gratis wystarczy subskrybować kanał ABS i należeć do grupy na FB.
– wstępne, poglądowe projekty konstrukcji.
– doradztwo indywidualne.
– szczegółowe harmonogramy prac rozwinięty każdy etap prac.
– szkolenia, warsztaty.

Życzę wszystkim trafnych decyzji a tym którzy chcą oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu do kontaktu ze mną!

Zapraszam do grupy na Facebook           

   Grupa Nowoczesne Budownictwo Szkieletowe

Zapraszam do oglądania na You Tube        

  ABS Akademia Budownictwa Szkieletowego

Zapraszam do kontaktu  

   e-mail 1mocdrewna@gmail.com

https://www.youtube.com/channel/UCZag1wCUtpjYw67x15g7Pyw?view_as=subscriber
https://www.facebook.com/groups/763182307379338/

Comments(1)

  1. bogdan 16.06.20

    Ten blog naprawdę bardzo mi się podoba. W przyszłości będę tu wpadał.

Write A Comment