Technologia

Ludność Skanynawi przez wieki zmagała się ze śniegiem,wiatrem i niskimi temperaturami. Taki klimat zmusił ich do budowy domów trwałych i odpornych na trudne warunki pogodowe. Nic dziwnego więc, że skandynawska technologia jest kolebką domów szkieletowych w swojej najlepszej
(i w zasadzie jedynej poprawnej) wersji.
Zainspirowani, wdrażamy tą technologię w polskich warunkach.

Dlaczego domy szkieletowe?

1

Zdrowe dla użytkowników

Główną przewagą nad domami tradycyjnymi jest wentylowany przekrój ściany, który zapewnia świetne odprowadzanie pary wodnej do szczeliny wentylacyjnej. Dlaczego należy ją odprowadzać? Bo dzięki temu w pomieszczeniach budowanych domów (na ścianach i suficie) nie ma pleśni i grzybów, które po prostu nas trują.  Do zdrowego użytkowania domu przyczynia się również minimalizacja wykorzystania materiałów syntetycznych. 

Stosowany przez nas przekrój ściany i wykorzystywane materiały bezpośrednio wpływają na :


  • łatwość regulowania temperatury   i uzyskanie optymalnego komfortu cieplnego

  • udowodnione lepsze samopoczucie mieszkańców domów drewnianych
Przekrój 195-80 standard MD
izolacja Agepan

2

Energooszczędne

Odrębnym tematem jest szczelność i dobra izolacja. Dzięki wysokiej jakości produktom renomowanych firm (Siga, Agepan) możemy uzyskać doskonałą szczelność, a przez to wysoką energooszczęność, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dla potwierdzenia w każdej realizacji wykonujemy test szczelności

3

Trwałe i długowieczne

Dobrze wybudowany dom szkieletowy może służyć nie przez jedno lecz przez wiele pokoleń. Czy drewniana konstrukcja może tak długo wytrzymać? Tak, ale tylko taka w której użyto certyfikowanego drewna suszonego komorowo, które zapewnia całkowitą odporność na wszelkiego rodzaju szkodniki.

drewno suszone komorowo
welna mineralna

4

Tylko naturalne materiały

Drewno jest produktem odnawialnym i najbardziej przyjaznym człowiekowi, jest miłe w dotyku i ma cudowny zapach.
Wszędzie gdzie to możliwe używamy  natrualnych materiałów: wełny mineralnej, bazaltu. 

5

Krótki czas budowy

Ostatni, a jednak nadal istotny argument. Ograniczenie praktycznie do zera prac mokrych w budynku pozwala na znaczne skrócenie czasu budowy. Dom może powstać nawet w 3 miesiące!

moc drewna dom szkieletowy

Adres:
ul. Dąbrówki 118
42-286 Koszęcin

692 139 377

kontakt@mocdrewna.pl

1mocdrewna@gmail.com

MOC Drewna - Koszecin